Türk-İş, Akar Tekstil patronunun hakkını arayan işçilere silahla saldırısında yaralanan DERİTEKS Genel Başkanı Makum Alagöz'e ilişkin açıklama yaptı.

Türk-İş'in X hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:  "Deriteks Sendikası Genel Başkanı Makum Alagöz ve ekibine yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Hafif bir yaralanma ile bu saldırıyı atlatan Makum Alagöz'e ve ekibine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

Akar Tekstil patronu, hakkını arayan işçilere bugün silahla saldırmış saldırı sonucu DERİTEKS Genel Başkanı Makum Alagöz yaralanmıştı.

Konut Fiyat Endeksi mayısta arttı Konut Fiyat Endeksi mayısta arttı

Uzun zamandır işçilerin haklarını vermeyen Akar Tekstil, konkordato ilan ettikten sonra fabrikadaki makineleri taşımaya başladı. İçeride ücretleri ve sosyal hakları kalan işçiler bugün sendika binasında toplantı gerçekleştirdi. Patron sendika yöneticilerine ve işçilere silahlı saldırıda bulundu ve DERİTEKS Genel Başkanı Makum Alagöz yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.  Akar Tekstil’de 2020 yılında çalışan bir işçide koronavirüs testi pozitif çıkınca işçiler işten kaçınma haklarını kullanarak üretimi durdurmuştu. Bunu üzerine  eli sopalı bir grup işçilere saldırmış, patron işçileri işten atmakla tehdit etmişti.