Çin'de yeni kurulan yabancı şirket sayısında artış Çin'de yeni kurulan yabancı şirket sayısında artış
3 Haziran'da Shangri-La Otel'de düzenlenen etkinlikte, Sichuan Airlines Başkanı Shi Zhuyi, geçen yaz Chengdu-İstanbul hattının yeniden başlatıldığını ve şu anda haftada dört uçuşla hizmet verdiğini belirtti. Sichuan Airlines, merkezi Çin'in Chengdu kentinde bulunan bir hava yolu şirketidir. 1986 yılında kurulan şirket, ulusal bir havayolu olarak hizmet veriyor. Sichuan Airlines, modern uçak filosu ve güvenilir hizmetiyle tanınmakta.

Bir yıllık süreçte, iki şehir arasında 70 binden fazla yolcunun güvenli bir şekilde seyahat ettiğini vurgulayan Shi, bu rotanın Chengdu ve İstanbul arasında güçlü bir bağ kurduğunu ifade etti. Shi, "Ortak çabalarımızla, Chengdu-İstanbul hattının daha da gelişeceğine inanıyoruz. Yolcularımıza Çin tarzı hizmeti sunmak için daha fazla çaba harcayacağız." dedi.

Etkinlikte konuşma yapan Çin İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Wu Jian, Çin-Türkiye ilişkilerinin istikrarlı bir şekilde ilerlediğini ve bu yıl ticaret ve turizm açısından başarılı rakamlara ulaşıldığını belirtti. Sichuan eyaletinin, bir Kuşak Bir Yol güzergahı üzerinde olduğunu ve Çin'in gelişen eyaletlerinden biri olduğunu vurgulayan Wu Jian, özellikle Sichuan'da açılan Türkiye konsolosluğu ile ilişkilerin daha da ilerlediğini ifade etti. Chengdu-İstanbul hattının, Çin ve Türkiye arasındaki ilişkileri güçlendirdiğini dile getiren Wu Jian, iki ülke arasındaki ilişkileri derinleştirmek için direkt uçuşların sağladığı kolaylıkları kullanacaklarını belirtti. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Genel Müdürü İsmail Bütün, 2019'daki rekorun kırılarak yeni dönemde yılda 1 milyondan fazla Çinli misafiri Türkiye'de ağırlamanın önemli hedeflerinden biri olduğunu açıkladı. Sichuan Airlines ile yapılan iş birliğinin önemine vurgu yapan Bütün, bu doğrultuda çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Zülal Çelik ÇİN HABERLERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN