Dünyanın önde gelen akıllı telefon markası OPPO, küresel bir etkinlik olan CVPR 2024’te (Conference on Computer Vision and Pattern Recognition) çok sayıda yenilikçi yapay zekâ telefon özelliğini sergiledi. Firma, yapay zekâ destekli telefonları daha da geliştirmek ve yaygınlaştırmak için çalışmalarını yoğun biçimde sürdürüyor.

Yapay zekâ özellikleriyle birlikte sergilenen amiral gemisi ürünü Find X7 Ultra, OPPO'nun bugüne kadarki en gelişmiş AI telefonu olarak ortaya çıkıyor. Şu anda piyasada bulunan en gelişmiş hesaplamalı fotoğrafçılık sistemi olan OPPO HyperTone Görüntü Motoruna sahip olan OPPO Find X7 Ultra, minimum hesaplama alanıyla olağanüstü fotoğraflar üretmeyi ve her çekimi bir başyapıta dönüştürmeyi hedefliyor.

Chery OMODA 5’ten sürpriz kampanya: İşte yeni fiyatlar Chery OMODA 5’ten sürpriz kampanya: İşte yeni fiyatlar

Yapay zekâ özelliklerine sahip 50 milyon Oppo telefon geliyor

2024 yılı başında OPPO Yapay Zekâ Merkezi'ni kuran şirket, stratejik olarak kaynaklarını yapay zekâ yeteneklerini geliştirmeye yönlendirdi. Bu girişim, OPPO'nun çeşitli yapay zekâ alanlarındaki araştırmalarını entegre edip güçlendirirken aynı zamanda en üst düzey yapay zekâ telefon deneyimini sunmayı da hedefliyor. Haziran 2024 başında OPPO, AI telefonlarını herkes için erişilebilir hale getirme stratejisini resmi olarak duyurdu ve yıl sonuna kadar yaklaşık 50 milyon OPPO akıllı telefonunun AI özellikleriyle donatılmasını hedeflediğini açıkladı.

Türkiye’ye ne zaman gelecek ve fiyatı ne kadar olacak?

OPPO Find X7 Ultra'nın Türkiye pazarına ne zaman geleceği ve fiyatı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, OPPO Find X7 Ultra’nın 2024 sonbaharında Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

Fiyatlandırma konusunda ise teknoloji uzmanlarına göre, OPPO Find X serisi genellikle premium segmentte yer aldığı için, yeni modelin de yüksek bir fiyat etiketiyle gelmesi muhtemel. Tahminler, OPPO Find X7 Ultra’nın Türkiye'de 30 bin TL ile 35 bin TL arasında bir fiyatla satışa sunulacağı yönünde. Kesin fiyat ve çıkış tarihi bilgileri OPPO Türkiye tarafından yapılacak resmi açıklamalarla netleşecek.

Zülal Çelik BİLİM-TEKNOLOJİ HABERLERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN