Çinli dev otomobil üreticisi Chery, yeni sedan modeli ARRIZO 8 PHEV’i Türkiye’de tanıtacak. Edinilen bilgilere göre, “Su Parıltısı” tasarım konseptinden esinlenerek tasarlanan yeni modelin adı, İspanyolcada “damlacık”, “dalgalanma” ve “dalga” anlamına gelen “RIZO” kelimesinden geliyor.

ARRIZO 8 PHEV'in en dikkat çekici özelliği, derin, keskin farları ve dikkat çekici sis lambası. Bu unsurlar sadece daha iyi bir görüş sunmakla kalmıyor, aynı zamanda aracın görünümüne ek bir cazibe katıyor. Performans ve verimliliğiyle dikkat çeken model, özel hibrit motoru ve özel hibrit şanzımana sahip.

Aracın ilgi çeken bir diğer özelliği ise, 1400 km'nin üzerinde menzil vadediyor olması. Ayrıca Aks mesafesi olarak 2790 mm gibi iddialı bir değer sunuyor. Araçta motor kısmında ise ACTECO 1.5TGDI hibrit motor karşımıza çıkıyor. Standart motor 115kW güç ve 220 Nm tork sunarken, elektrik motoru ise 150kW güç ve 310 Nm tork değerine sahip.

Edinilen bilgilere göre araç, tamamen elektrikli modda 125 km’ye kadar mesafesunuluyor. Karma tüketim devreye girdiği zaman ise menzilin 1400 km seviyelerine kadar çıkması söz konusu.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Vanuatu Başbakanı Salwai'yi kabul etti Çin Cumhurbaşkanı Xi Vanuatu Başbakanı Salwai'yi kabul etti

Araç 2024 yılı içerisinde Türkiye'de satışa çıkacak.

Zülal Çelik ÇİN HABERLERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN