Wang, Endonezya’yla birlikte Çin-Endonezya üst düzey diyalog ve iş birliği mekanizması platformunu verimli kullanmaya, Çin-Endonezya kader birliği oluşturulmasına odaklanarak çok yönlü stratejik iş birliğini derinleştirmeye devam etmeye hazır olduklarını vurguladı.

Wang, iki tarafın üst düzey temasların bir sonraki aşamasını planlaması, yüksek seviyeli karşılıklı stratejik güveni pekiştirmesi ve birbirlerinin temel çıkarlarını ve başlıca kaygılarını kararlılıkla desteklemeye devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Wang, iki tarafa nitelikli Kuşak ve Yol iş birliğine odaklanma, dijital ekonomi, yeşil kalkınma ve halkın yaşam koşullarının iyileştirilmesi alanlarındaki iş birliğini genişletme, iki ülkenin kalkınma stratejilerinin kenetlenmesini güçlendirme ve denizcilik iş birliğini teşvik etme çağrısında bulundu.

Luhut, Küresel Denizcilik Dayanak Noktası vizyonunun Kuşak ve Yol İnisiyatifi’yle kenetlenmesini teşvik etmeye, Çin’le denizcilik, balıkçılık, sağlık, yapay zeka, gıda güvenliği ve yeşil enerji alanlarındaki iş birliğini daha da güçlendirmeye hazır olduklarını dile getirdi.

Çin'den Japonya'ya sert tepki Çin'den Japonya'ya sert tepki

ÇİN HABERLERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN