2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) çeyrek final maçında yarın Hollanda ile karşılaşacak  A Milli Takım'ın teknik direktörü Vincenzo Montella, karşılaşmanın oynanacağı Berlin Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Montella, Merih Demiral'a Türkiye-Avusturya maçındaki "bozkurt" hareketi nedeniyle 2 maç ceza verilmesi hakkında, "Bu cezanın adil olmadığını düşünüyoruz. Çünkü siyasi bir hareket değildi. Öyle yorumlandı. Sadece doğru şekilde anlaşılmayan bir hareketti. Bu ceza Türk gururunu dizginlemez. Biz daha da arzulu daha da büyük onurla ve gururla sahaya çıkacağız ve ülkeyi gururlandırmak istiyoruz. Eminim herkes son derece motive olacaktır. Bu taraftar için de geçerli." ifadelerini kullandı.

Süper Kupa'nın tarihi ve yeri açıklandı Süper Kupa'nın tarihi ve yeri açıklandı

"Kazanmak istiyoruz"

İtalyan teknik adam oyuncularının performansıyla gurur duyduğunu belirterek, "Geçtiğimiz ay içerisinde oynadığımız hazırlık maçlarında çok eleştirildik. Her zaman aklınızdaki 11’i sahaya sürebileceğiniz durumda olmayabiliyorsunuz. O yüzden değişikliklere gitmeniz gerekiyor. Sahaya girdiği takdirde her oyuncu ne yapması gerektiğini biliyor. Hepsi ile gurur duyuyorum. Herkes bugüne kadar çok iyi maçlar çıkarttı. Hoca olarak ben bundan gurur duyuyorum." şeklinde konuştu.

Vincenzo Montella, "Finalin oynanacağı stadyumdayız. Kendinizi finale yakın hissediyor musunuz?" sorusunu, "Biz her defasında önümüzde ne varsa ona göre hareket etme durumundayız, spesifik bir hedef koymaktan ziyade. Maçları takip ediyoruz. Güvenle sahaya çıkacağız. Alçak gönüllü olmayı da unutmamız ve duygularımızı yönetmemiz gerek. Turnuvadaki en genç takımız. Çok az sayıda oyuncu bu seviyede daha önce top oynadı. Bizim bu maça odaklanmamız gerek, kazanmak istiyoruz." şeklinde yanıtladı.

Arda Güler yorumu

Milli takım teknik direktörü, yabancı bir basın mensubunun Arda Güler hakkındaki sorusu üzerine, "Çok yetenekli bir oyuncu. Belki sol ayağı benimkinden biraz daha yumuşak. Arda sürekli oynama ihtiyacı olan bir oyuncu. Yıl içerisinde sakatlıklar yaşadı, kendisi için çok kolay bir süreç olmadı, bunu görüyoruz. Ne kadar maç oynarsa o kadar daha iyi performans gösteriyor, aynı maç içerisinde bile. Ümit ediyorum devamlılığını sağlayabilir, çünkü o yeteneği kendisini her yere götürmeye yeterli." ifadelerini kullandı.

SPOR HABERLERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

ü