• USD 33,05
  • EUR 36,02
  • ALTIN 2.545,81
  • BİST100 11.156
  • BTC 66.499

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) Haberleri

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) haberleri ve güncel Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) gelişmeleri, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) ile ilgili tüm video, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) fotoğrafları ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) haberleri CGTN Türk - Haberler, En Son Güncel Haberler sitemizde


Dünya

BMGK, BM'nin Golan Tepeleri'ndeki Ateşkes Gözlem Gücü'nün görev süresini 6 ay daha uzattı.

Çin

Çin, BMGK'yi Afgan geçici hükümetinin uluslararası toplumla temaslarına ve ülkedeki insani durumla mücadelesine destek vermeye çağırdı.

Dünya

Filistin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde dün kabul edilen Gazze'de ateşkes sağlanmasına yönelik kararı memnuniyetle karşıladı.

Dünya

Hamas, Hamas'ın BMGK'nın ateşkes kararını kabul ettiğini ve ayrıntılar üzerinde müzakereye hazır olduğunu bildirdi.

Türkiye

Dışişleri Bakanlığı, "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde kabul edilen, Gazze’de ateşkes sağlanmasına yönelik 2735 sayılı kararı, Gazze’deki katliamın sona ermesi bakımından...

Dünya

ABD, Başkan Joe Biden, duyurusunu yaptığı 3 aşamalı Gazze'de ateşkes önerisinin, BMGK'da oylanması için çağrıda bulundu.

Çin

Çin’in BM Daimi Temsilci Yardımcısı Geng, "Çin ve Brezilya’nın Ukrayna’da çözüm için vardığı konsensüse destek verilmeli" dedi.

Dünya

Cezayir, BMGK'ya İsrail'e Refah'ta acilen saldırılarına son verme talebinde bulunulan karar tasarısı sundu.

Dünya

İran'ın BM Daimi Temsilcisi İravani, İsrail'in Tahran'ın ikinci misillemesinin ne olacağını bildiğini belirterek, "İsrail, askeri karşılık vermemeli" uyarısında bulundu.

Çin

Çin'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliği Maslahatgüzarı Dai Bing, dün BM Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) dayanışma ve iş birliği ruhuna sadık...

Dünya

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), 29 Şubat’ta Gazze’de yardım malzemelerine ulaşmaya çalışan kişilere yönelik saldırının derin endişe yarattığını açıkladı.