İsrail'de aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, Benny Gantz ile Gadi Eisenkot’un, Netanyahu başbakanlığındaki olağanüstü hal hükümetinden istifa etmesinin ardından X sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Gazze'deki savaşın en büyük destekçilerinden biri olan Ben-Gvir, "Başbakandan, beni Savaş Kabinesi'ne dahil etmesini istedim. Artık cesur kararlar almanın, güneydeki (Gazze sınırı), kuzeydeki (Lübnan sınırı) halkın ve genel olarak tüm İsrail'in güvenliğini sağlamanın ve gerçek bir caydırıcılık oluşturmanın zamanı geldi" ifadesini kullandı.

Öte yandan ana muhalefet lideri Yair Lapid, istifaları memnuniyetle karşılayarak bunun 'önemli ve isabetli bir karar' olduğunu belirtti.

Lapid, "Bu aşırılık yanlısı hükümeti düşürmenin ve esirleri geri getirecek, güvenliğini ve İsrail'in uluslararası konumunu yeniden tesis edecek aklıselim bir hükümetin kurulmasının zamanı geldi" ifadesini kullandı.

Microsoft: Tüm uygulama ve hizmetler kurtarıldı Microsoft: Tüm uygulama ve hizmetler kurtarıldı

'Evimiz İsrail' Partisi lideri Avigdor Liberman ise istifaların geç de olsa iyi olduğunu ve 'Siyonist koalisyon kurma zamanının geldiğini' dile getirdi.

DÜNYA HABERLERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

ü